Bewoner Richard Spek: “Een woning die perfect past bij mijn wensen”
11 maart 2025
We spreken met Richard Spek, een trotse bewoner van de nieuwe wijk in Pijnacker. Hij vertelt ons over zijn ervaring met de aankoop van zijn nieuwe woning en de vele keuzes die daarbij kwamen kijken.
Waarom heeft u voor deze woning gekozen?
Richard begint enthousiast: “Ik was op zoek naar een wat ruimere woning in Pijnacker. Ik had al vaker van Tuindershof gehoord en daar werd in het dorp positief over gesproken. Het is ruim opgezet en biedt veel variatie. Omdat ik geen geschikte woning kon vinden, besloot ik me in te schrijven op twee kavels van het project.”
Hoe verliep de communicatie tijdens het verkoopproces en de realisatie?
“Die was zeer helder en compleet,” zegt Richard. “Ik had voorheen alleen in bestaande bouw gewoond, dus de extra zaken die bij de aanschaf van een nieuwbouwwoning komen kijken, werden heel duidelijk uitgelegd. De app speelde daar een belangrijke rol in. Keuzemomenten en de stand van zaken waren altijd duidelijk. Daarnaast was het persoonlijke contact met Diny van den Biggelaar – Woonconsulente bij Waal (of mijn contactpersoon, zoals hij zegt) erg prettig. Elke vraag werd snel beantwoord, en het voelde nooit alsof ik teveel vroeg.”
Was het mogelijk om uw woning aan te passen via het kopers keuzepakket?
“Ja, dat was voor mij zeker het geval,” vertelt Richard. “Nu ik er een jaar woon, heb ik nog geen dingen gevonden die ik anders had gewild. We hebben wat muren op andere plaatsen laten bouwen, en een dakkapel en erker toegevoegd. Het voordeel was dat je goed uitgewerkte opties kon kiezen, zodat de kosten en uitvoering heel helder waren.”
Heeft u nog een tip voor Waal?
Richard denkt even na en zegt dan: “Er zijn best veel partijen waarmee je naast Waal contact hebt, zoals voor de badkamer, toiletten, verlichting, elektra, keuken of tegelwerk. Sommige van die partijen zitten best ver van Pijnacker, wat soms lastig was om in te passen in mijn planning. En elke partij heeft natuurlijk weer andere contactpersonen, wat af en toe wat minder soepel liep. Achteraf gezien had ik dat graag eerder geweten, of ik had eerder contact met Waal moeten opnemen.”
En hoe bevalt het wonen in de nieuwe wijk?“Zeker goed,” zegt Richard met een glimlach. “Het is hier heel rustig en ruim opgezet. De buurt heeft goed contact met elkaar, wat de sfeer heel prettig maakt. Bovendien zijn de huizen
uitstekend geïsoleerd, wat zorgt voor veel wooncomfort en lage energiekosten. Het bijkomende voordeel is dat er weinig geluidsoverlast is, zelfs als mijn kinderen wat vrienden over de vloer hebben. Dat is voor mij en mijn buren erg fijn.”